Müşteri Hizmetleri
0212 657 22 08

Product was successfully added to your shopping cart.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

www.hesapsepeti.com SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1- TARAFLAR

1.1- SATICI

 

 

Ünvanı

:

Afra Otom.Eml.İnş.Taah.Tic.Ltd.Şti

Adresi

:

Hürriyet Mahallesi Menderes Caddesi No:4

Telefon

:

0212 657 22 08

Vergi No

:

008 005 32 93

E-Mail

:

musteri.hizmetleri@hesapsepeti.com

 

1.2- ALICI

 

 

Adı / Soyadı / Ünvanı

:

 (Kısaca "Müşteri" olarak anılacaktır.)

Adresi

:

 

Telefon

:

 

E-Mail

:

 

2- KONU

Hesapsepeti'in internet sitesi (http://www.hesapsepeti.com)'da "Müşteri" tarafından elektronik ortamda aşağıda 3. maddede özellikleri ve fiyatı belirtilen sözleşme konusu ürünün/ürünlerin satışı ve yurt içinde teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanuna dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi bu sözleşmenin konusunu oluşturmaktadır.

3- SATIŞI YAPILAN ÜRÜNE AİT BİLGİLER

Ürünün özellikleri, fiyatı ve diğer bilgiler şu şekildedir;

Ödeme Şekli

:

 

Teslimat Adresi

:

 

Teslim Edilecek Kişi

:

 

Teslim Edilecek 2. Kişi

:

 

Fatura Adresi

:

 

Kargo Ücreti

:

 

Teslimat , Hesapsepeti tarafından kargo aracılığı ile ve/veya Marka'nın tayin ettiği Yetkili Servisi aracılığı ile yukarıda belirtilen teslimat adresine sipariş onaylandıktan sonra 10 iş günü içinde yapılacaktır. Resmi tatiller ve dini/milli bayram günleri bu süreden sayılmaz. Teslimat sırasında Müşteri ürünü muayene ettikten sonra teslim tutanağını imzalayacaktır. Müşteri veya Müşteri adına hareket eden kişi, bu teslim tutanağını imzalamakla, ürünü tam, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim aldığını beyan etmiş olacaktır. Kargo/nakliye ücreti alınmamaktadır.

Söz konusu ürün bedeli; satıcı adına, “Afra Otom.Eml.İnş.Taah.Tic.Ltd.Şti tarafından tahsil edilmektedir. Alıcı; malın/hizmetin bedelini Afra Otom.Eml.İnş.Taah.Tic.Ltd.Şti’ye ödemekle, ürün bedelini satıcıya ödemiş sayılacaktır.

4- CAYMA HAKKI

Müşteri ürünü teslim aldığı ve kurulum yapıldıktan sonra hiçbir hak talep edilemez.

5- GENEL HÜKÜMLER

5.1."Müşteri", http://www.hesapsepeti.com internet sitesinde satışı yapılan ürüne ait 3. maddede belirtilen temel özellikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda bu hususlara ilişkin gerekli teyidi verdiğini beyan ve kabul eder.

5.2."Müşteri" işbu sözleşme konusu ürüne ilişkin teslimatın süresinde ve doğru bir şekilde yapılması için ödeme işlemlerini internet sitesinde verilen bilgilere göre gerçekleştirmesi ve teslimata ilişkin adres ve kişi bilgilerini doğru ve eksiksiz doldurması gerektiğini beyan ve kabul etmiştir.

5.3."Müşteri"nin satın aldığı sözleşme konusu ürün/ürünler, ürün bedelinin eksiksiz ödenmiş olması kaydıyla, müşterinin teslimatın yapılmasını istediği adrese sipariş onayından itibaren 10 iş günü içinde ve en geç 30 (otuz) günlük yasal süreyi aşmamak kaydıyla, teslim yapılacak adresteki kişiye teslim edilir.

5.4."Müşteri", teslim edilecek adres ve kişi olarak kendisinden başka bir kişi veya kuruluşu göstermiş ise bu kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Hesapsepeti sorumlu tutulamaz.

5.5."Müşteri" satın almış olduğu sözleşme konusu ürünü teslim sırasında muayene etmelidir.

5.6.Hesapsepeti sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.7.Hesapsepeti, hava muhalefeti, genel grev, ulaşımın kesilmesi gibi mücbir sebeplerle ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sözleşme konusu ürünün tesliminin imkansızlaşması sonucu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu "Müşteri"ye bildirmek zorundadır. Bu takdirde Hesapsepeti'in sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan "Müşteri" dilerse mücbir sebebin ortadan kalkmasını bekleyebileceği gibi eşit kalite ve fiyatta başka bir ürünü talep edebilir.

5.8.Hesapsepeti internet sitesinde ürünlere ilişkin teknik nedenlerden kaynaklanabilecek hatalardan sorumlu değildir.

5.9.Bu sözleşmede hüküm olmadığı hallerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanuna dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanacaktır.

5.10.Müşteri, şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Müşterinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

5.11.Kampanyalar kapsamında paket olarak satılan ürünler, kampanya özelinde avantajlı fiyatlarla satıldığından cayma, iade ve iptal hakları ancak paketin tamamı için kullanılabilmektedir.

5.12 Bazı ürünler lojistik firması kaynaklı sözleşme prensipleri gereği 20 iş günü içerisinde teslim edilebilir.

5.13 Sipariş verilen ve kart işlemi yapılan alışveriş 24 saat içerisinde hiçbir sebep göstermeden hesapsepeti tarafından iptal edilerek ödemesi tüketiciye iade edilebilir.

6- YÜRÜRLÜK

İşbu sözleşme taraflar arasında .... tarihinde akdedilmiştir. "Müşteri" gerek sipariş verilmeden önce internet sitesinde gerekse de sipariş verildikten sonra iş bu sözleşmeyi okuduğunu, içerdiği tüm bilgi ve koşulları kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.